image
FATİH EKREM BAHADIR
Baba İngilizce Öğretmeni Çevirmen Gezgin Kitap Eleştirmeni
Fatih Ekrem Bahadır

Portfolio

Yabancı Dil

Çalışma Kağıtları

Öğretmenlik mesleğinde, özellikle de İngilizce öğretmenliğinde en zor işlerden, bize yük olan, hazırlaması zaman ve emek isteyen işlerden bir tanesi de yazılı sınav hazırlamaktır. Biz de buradan yola çıkarak İngilizce Yazılı üzerine bir site hazırlamaya karar verdik.

Bir süredir bazı forumlarda olsun ve diğer paylaşım sitelerinde olsun bir nebze de olsa ihtiyacınızı giderebiliyorsunuz. Ancak öyle bir zaman oluyor ki ne sınav hazırlamaya ne de quiz veya worksheet hazırlamaya vaktiniz oluyor.

Ben de bir süredir sınavlar konusunda kendi arşivimi hazırlamaya ve kendi okulumda yaptığım bütün quiz ve sınavları bir araya getirmeye çalışıyordum. Bazen internetten indirdiğiniz sınavlar tam istediğiniz gibi olmuyor. Mesela ya sizin sınıfınızın seviyesine uymuyor veyahut işlediğiniz konularla bire bir uyuşmayabiliyor.

Sadece İngilizce öğretmenlerinin quiz, yazılı, sözlü sorularını ve worksheetlerini paylaşabileceği bir site yaptık. Birçok meslektaşımızın katkıda bulunduğu site teknolojinin de nimetleriyle atıl duruma gelince kaldırmaya karar verdik. Ama site sayesinde birçok konuda paylaşımda bulunduk.